KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13724003
nr 1372 4003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 65/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 januari 2021
kl 20:13:13
16/1 17:20:55
350 kr
18/1 14:10:05
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander